Cesta fotobudek začala, když mladý fotograf ze Sibiře jménem Anatol Josephowitz následoval svůj dávný sen. I přes to, že fotografie v té době byly velmi drahé a mohli si je dovolit jen bohatí, byly velmi žádaným zbožím. Josephowitz si uvědomil důležitost kvalitních fotografií a věřil, že každý by měl mít právo je vlastnit. V naději, že najde jednodušší způsob života, se Josephowitz nakonec rozhodl přestěhovat do Spojených států. Jakmile začal žít v USA, sdílel své nápady a ambice s veřejností, aby si získal její zájem a podporu. K Josephowitzovu překvapení obdržel téměř 11 000 $ ve formě darů. To vedlo k vytvoření první fotobudky –  tzv. Photomatonu.

Photomaton měl premiéru 25. září 1925. V té době lidé dostávali pouze černobílé fotografické pásy a bylo jim účtováno čtvrt centu za jeden kus. 18. března 1927 se Josephowitzova „Photomaton“ dostala na titulní stránku New York Times. Po tomto článku byl Photomaton velmi žádaný. Photomaton se stal milionovým úspěchem. V Hollywoodu byl extrémně populární a v roce 1957 byl uveden ve filmu „Bandwagon“ s Fredem Astairem v hlavní roli. Po tomto filmu Andy Warhol objevil umělecký přínos fotobudky a začal jí pravidelně zařazovat do své práce. Nakonec si Warhol koupil svojí vlastní fotobudku, repasoval její design, který eliminoval potřebu živé osoby, která by musela držet fotoaparát. To byl mezník toho, kdy se „Photomaton“ stal minulostí a zrodila se „Photo Booth“ (fotobudka).

V 90. letech byla fotobudka modernizována tak, aby tiskla barevné fotografie. Přestože černobílá fotografie je stále velmi oblíbená. V dnešní době je průměrná fotobudka mnohem vyspělejší než tehdy. Dnešní možnosti fotobudky vám umožňují hrát si s digitálními rekvizitami nebo používat fotografické filtry, abyste přizpůsobili své výsledné fotografie. Vyvinuly se také ve tvaru, velikosti a mnoha možnostmi pozadí, ze kterých si můžete vybrat.

Fotobudka je běžně součástí svateb, firemních večírků, narozeninových a jiných oslav všeho druhu. Fotky prostě miluje každý. Když zvážíte potenciál, který fotobudka má a cenu, kterou za její pronájem zaplatíte, vychází jako jasný vítěz v tom, jak vaší událost udělat jedinečnou. 

Zarezervujte si Fotník na další akci a sdílejte vzpomínky, které budou trvat desetiletí.